Kwiaty szachownica - czym się charakteryzują?

Kwiaty szachownicy w kształcie barwnych dzwoneczków będą stanowić nietuzinkową ozdobę każdej rabaty. Występują w wielu kolorach – od czerwonego i białego, po fioletowy czy zielony. Wyselekcjonowane cebulki, dające kwiaty o różnych barwach, znajdziemy na stronie sklep.cebulekwiatowe.pl. Doświadczeni sprzedawcy są gwarancją, że kwiaty będą zdrowe, a warto zaznaczyć, że najbardziej imponujące okazy osiągają nawet 40 centymetrów wysokości – średnio 15-20 centymetrów. Troskliwie pielęgnowana cebulka osiągnie pełen rozkwit po około 5 latach.

Kiedy zasadzić cebulki szachownicy?

Dobra jakość cebulki musi iść w parze z odpowiednio przeprowadzonym procesem sadzenia. Specjaliści ze strony sklep.cebulekwiatowe.pl wskazują na istotne znaczenie żyzności i przepuszczalności gleby oraz okresu sadzenia, który przypada na przełom sierpnia oraz września. Co ważne, cebulki należy umieścić na głębokości minimum 8 centymetrów oraz w odpowiedniej odległości od siebie – obie te kwestie należy dostosować do tendencji do wzrostu, jaką wykazuje wybrana odmiana. Podlewanie powinno być natomiast umiarkowane, aby nie dopuścić do nadmiernej wilgotności podłoża.

Szachownica cebulki - gdzie kupić?

Cebulki tak wyjątkowych i rzadkich okazów zdecydowanie warto zakupić w zaufanym sklepie, prowadzonym przez doświadczonych specjalistów. Z tego powodu wielu pasjonatów ogrodnictwa decyduje się na dokonanie zakupu na stronie sklep.cebulekwiatowe.pl. W sprzedaży znajdują się tylko zdrowe rośliny, a składając zamówienie, możemy liczyć na otrzymanie darmowych cebulek w prezencie. Jednocześnie oferta jest zróżnicowana i cechuje się przystępną ceną, a nierzadko można trafić na korzystne promocje. Specjaliści dbają ponadto o odpowiednie przechowywanie cebulek i bezpieczny transport.