Komunikaty! - 23.07.2014

Zamieszczamy Komunikat ze spotkania Central Zwi?zków zawodowych z przedstawicielami DGLP w dniu 18.07.2014 r. w DGLP. Ponadto przypominamy o wyja?nieniu dot. kontrowersyjnego§7 PUZP zamieszczonego od d?u?szego czasu na naszej stronie. Zamie?cili?my równie? Strategi? PGL LP  i zapraszamy do przes?ania ewentualnych uwag.

Wywiad z Przewodniczącą KSPL w Głosie lasu. - 13.07.2014

Za zgodą redakcji "Głosu Lasu" przedstawiamy wywiad z Przewodniczącą Krajowej Sekcji Pracowników Leśnictwa NSZZ"Solidarność" Grażyną Zagrobelną. Wywiad ukazał się w czerwcowym numerze Głosu Lasu - w załączeniu skan.

17250 odwiedzin strony MŚ!!! - 9.07.2014

Nasz apel o zainetersowanie się projektem Rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia z dnia 06.06.2014r. przyniósł nieoczekiwany efekt -17 250 osób odwiedziło stronę zawierającą komunikat. Niestety na stronie MŚ jak i na stronie Rządowego Centrum Legislacyjnego brak jest jakiejkolwiek informacji na temat złożonych opini do projektu.

Walczymy o tradycyjny mundur leśnika! - 3.07.2014

Przedstawiamy stanowisko wraz załącznikiem Rady KSPL NSZZ "Solidarność" w sprawie munduru leśnika, które zostało oficjalnie przekazane Ministrowi Środowiska oraz opracowanie ks. Wiktora Ojrzyńskiego dziekana duspaterzy leśników zawierające wypowiedzi i historyczny rys na temat umundurowania służby leśnej.

Życzenia dla RDPL w Pile! - 24.06.2014

W załączeniu przekazujemy oficjalne pisemne życzenia dla RDLP w Pile z okazji uroczystości  Regionalnych obchodów 90-lecia Lasów Państwowych oraz poświęcenia sztandaru RSPL w Pile NSZZ "Solidarność"

Protesty delegatów z MSPL Wrocław, Katowice, Gdańsk, Piła - 24.06.2014

Przedstawiamy zgodnie z życzeniem Rady KSPL NSZZ "Solidarność" protest delegatów z MSPL Wrocław, Gdańsk, Katowice oraz RSPL Piła w sprawie zamieszczonego anonimowego komentarza na portalu "prawy las". Protest skierowany został pisemnie do Przewodniczącej kol. Grażyny Zagrobolnej. Kol. Przewodnicząca odniosła się do zarzutów i przypomniała, że portal "prawy las" nie jest organem związku i nie może brać odpowiedzialności za zamieszczone tam wpisy. Podkreśliła również, że chce jednoczyć wszystkich członków, a nie dzielić. Szczegóły w załącznikach.

Obrady Nowej Rady KSPL! - 23.06.2014

W dniu 12 czerwca br. obradowała nowo powołana Rada Krajowej Sekcji Pracowników Leśnictwa NSZZ "Solidarność", przedstawiamy w załączeniu uchwały między innymi o zmianie siedziby i powołaniu nowego Prezydium w skład, którego będzie wchodziło 11 osób.

Prosimy o opinie w sprawie umundurowania! - 23.06.2014

Na stronie Ministerstwa Środowiska zamieszczony został nowy projekt rozporządzenia w sprawie wzorów umundurowania prosimy o wysyłanie opini w załączeniu szczegóły.

dodał: admin więcej | komentarz[0] |
Zmiana ustawy o lasach w sprawie zmiany formy zatrudnienia dla stanowisk w PGL LP. - 11.06.2014

W dniu 10 czercwca 2014r. Sejm RP przegłosował zmianę formy zatrudnienia  - z powołania, na umowę na czas nieokreślony dla następujących stanowisk w PGL LP - zastępcy nadleśniczego, głównego księgowego, inżyniera nadzoru, leśniczego. Przypominamy, że Związek NSZZ "Solidarność" juź dawno wnioskował zmianę w tej sprawie.

Orzeł na mundurach SL obroniony??? - 11.06.2014

Przedstawiamy w załączeniu komunikat po spotkaniu Sekretariatu ZNOŚiL NSZZ "Solidarność" z Ministrem Środowiska Panem Maciejem Grabowskim. Spotkanie odbyło się w dniu 9 czerwca br. omówiono na nim szereg problemów w zakresie gospodarki wodnej, geologii, parków narodowych i leśnictwa. Z zakresu leśnictwa poruszono między innymi temat braku orła na mundurze. Minister w wyniku argumentacji zapewnił, że Godło RP powróci do wzorów umundurowania służby leśnej.

dodał: admin więcej | komentarz[0] |

Strona: « |  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |  | »
[archiwum newsów | dodaj news]